Халун подобра од Арбреша Реџепи на Европскиот џудо куп во Загреб

170

Арбреша Реџепи (-52 кг) загуби од Израелката Илај Халун на Европскиот џудо опен Загреб 2021 на кој настапуваат 473 натпреварувачи од 32 држави.

Во нејзината категорија имаше 19 натпрварувачки.

Ова е настап по долагата пауза поради Ковид-19.

Фото: ЏФМ