Хабиб со екстремни доживувања во Дубаи (ВИДЕО)

122

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, ужива на одморот во Дубаи со екстремни искуства. Дагестанецот покажа одлични вештини за воден скутер, споделувајќи го овој момент на социјалните мрежи.

„Ова го научив од Махачев“, напиша Нурмагомедов под видеото.

Поранешниот борец ја дочека новата 2022 година во ОАЕ, а изгледа дека топлите денови, топлиот песок и морската вода во Дубаи одлично му се одразуваат.

Последната битка во кариерата на Нурмагомедов беше со Американецот Џастин Геџји. Нивната борба се одржа во октомври 2020 година на УФЦ 254. Хабиб победи во втората рунда. Веднаш по битката Русинот ја објави одлуката да стави крај на спортската кариера. Борецот има 29 победи во 29 натпревари, вклучувајќи 13 победи во 13 борби во УФЦ.