Хабиб: Може да се справам со тројца во улична тепачка

405

Хабиб Нурмагомедов верува дека може да се справи со тројца противници во улична борба. Орелот неодамна имаше дијалог со активна младина на форумот „Руско општество на знаење“.

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија одговараше на секакви прашања пред десетици млади луѓе кои дојдоа да го слушнат.

Хабиб во кариерата успеа да забележи 29 победи и 0 порази. Тој стана една од најголемите sвезди на УФЦ и на крајот на 2020 година се повлече од спортот. Нурмагомедов често се фалеше дека е непоразен и во уличните битки.

Легендата од Дагестан рече дека ќе застане за девојка ако види дека е нападнат на улица.

„Дали ќе застанам за девојка на улица, ако видам млади луѓе како ја напаѓаат? Во таква ситуација, размислувањето за мојата кариера нема да биде на прво место. Едноставно, како можам само да поминам?

Со тројца може да се справам. Но, ако има четири, тогаш ќе размислам“, рече Хабиб.