Грејси ќе се сретне со Џексон на Белатор 255

82

Нејман Грејси се враќа во кафезот на Белатор. Тој ќе се бори во полуsrednа категорија со Џејсон Џексон на „Белатор 255“, кој е закажан во април.

Грејси има скор 10-1 во ММА и доаѓа по победата над Џон Фич. Очекувано, Нејман извојува 9 победи со принуда и не загубил со завршница во ММА. Неговиот единствен пораз е со одлука на судиите од Мекдоналд.

Џексон, пак, има учинок од 13-4 во ММА и е во серија од 3 последователни победи. Кон крајот на минатата година со одлука го победи Хендерсон. Џејсон заврши 7 од неговите мечеви, а два од неговите порази се со нокаут.