Флојд се пофали со добивката од облогот на Теофимо Лопез

177

Флојд Мејведер потсети на себе по победата на Теофимо Лопез над Васили Ломаченко. Легендарниот шампион со скор 50-0 се обложи на 6.500 долари за победа на Латиноамериканцот над фаворитот Лома.

Неговата прогноза ја зголеми веќе големата банкарска сметка за 26.650 долари или нето добивка од над 20.000.

„Пари“ се пофали со добивката на социјалните мрежи.

„Мал профит“, напиша Мејведер.

Американецот честопати покажува  чекови и трупови пари. По битките со Мани Пакијао и Конор Мек Грегор, тој собра над половина милион само за неговиот изглед.

„Оваа добивка ќе биде доволна да си ја плати вечерата“, се пошегува корисник на Твитер во коментарите под објавата. Други, пак, видоа обид за ПР на задниот дел од боксерскиот супер меч, обвинувајќи го Флојд дека се обложил на двајцата, а потоа чекал да сними ливче за победа.