Фати Вејсели во борба за финалето на „Дан Колов“ поразен од Казахстанец (ВИДЕО)

184

Фати Вејсели (-70 кг) настапи во полуфиналето на силниот Меѓународен турнир „Дан Колов – Никола Петров“ во Бугарија и во борбата за финалето е поразен од Казахстанецот Нурџан Сеицхан со 2-7.

Вејсели претходно издвојува победа против турскиот борач Мехмет Караџа.

Покрај Вјесели на турнирот настапува и олимпиецот Могамедгаџи Нуров.

Борбата на Вејсели е на 48:00:00.