Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

201

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности.

Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти со својот остар јазик упатен до Ентони Џошуа, со кого се очекува да се сретнат за да ги обединат сите титули. Иако преговорите сè уште не се завршени, повеќе пати е објавено дека судирот за кој сонуваат навивачите е многу близок. Додека чекаше развој, „Кралот на Ромите“ го користи својот профил на социјалните мрежи за да се пошегува со својот сонародник.

„Ентони Џошуа, не биди страшливец, како излезе против Дионтеј Вајлдер. Дојди да се ​​сретнеме во вистинска битка. Да ти покажам кој е шефот. Секој ден во неделата, два пати неделно“, напиша Фјури на Твитер.