Фјури: Ќе го смачкам Џошуа (ВИДЕО)

197

Шампионот во тешка категорија на ВБЦ, Тајсон Фјури јасно стави до знаење дека неговите мечти и на навивачите за меч за титулата против Ентони Џошуа ќе се случи наскоро.

„Кралот на Ромите“ ги користи социјалните мрежи за да испрати друга порака до сонародникот, предупредувајќи го дека ќе го добие мечот во три рунди. Во емотивно видео, Фјури откри дека разговарал со неговиот тренер Сугархил Стјуард и дека е подготвен да се соочи со АЈ.

„Само што разговарав по телефон со Сугархил Стјуард, која е во Америка. Ќе го смачкам Ееј Џеј – една рунда, две рунди, три рунди! Подготвени! Едвај чекам!“, извика возбудениот Фјури пред камерата.