Еди Херн ги соопшти крајните дати за мечот Џошуа-Фјури

105

Битката меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури за светската титула во тешка категорија ќе се одржи во Саудиска Арабија, а тоа го кажа промотерот Еди Херн.

Уште останува да се одреди датумот за борбата чиј победник ќе стане светски шампион, а како опции се споменуваат 7 и 14 август.

„Лошо е да се чува тајната дека борбата ќе се одржи во Саудиска Арабија“, кажа Херн за британските медиуми.