Де ла Хоја е подготвен повторно да се бори со Мејведер

169

Шефот на промотивната компанија „Голден бој промоушнс“ и легендата на боксот Оскар де ла Хоја објави дека е подготвен за реванш со уште еден легендарен боксер, Флојд Мејведер.

Тие се сретнаа во рингот во 2007 година, а потоа Мејведер победи со поделена одлука.

„Честопати сум се борел со најдобрите и многу сум горд на тоа. Што ако се борам со оној што го победи Алварез? Зошто повторно да не се сретнеме со Флојд Мејведер? Тоа би бил многу интригирачки настан“, рече Де ла Хоја.

Сепак, тој сè уште не донел конечна одлука за враќање во боксот и сè уште не започнал спаринзи, за што верува дека ќе му помогне конечно да одлучи.