Бронза и злато за Столе Ефтимов на Државното првенство на Бугарија, во поединечна и екипна конкуренција

1075

Столе Ефтимов го освои бронзениот медал на Дражавното поединечно првенство на Бугарија во категоријарта до 92 килограми со екипата на Левски од Софија, додека со клубот стана екипен првак.

„Имав 4 борби, во 3 победив, но изгубив од натурализиран Русин и го освоив третото место. А со мојот клуб бевме убедливо први. Станавме шампиони на Бугарија“, вели Ефтимов кој студира и тренира во Буагрија, а под чудни околности не настапи на Европското првенство во У-23 во Скопје за македонската репрезентација.

Фото: ФБ-Столе Ефтимов, Стар фото