Бонуси за нокаутерите на УФЦ Фајт најт 180

25

Поранешната шампионка во сламка категорија Џесика Андраде додаде уште 50.000 долари бонус на нејзината колекција. Таа ја заврши борбата со Кејтлин Чокагијан на крајот на првата рунда со ТКО и го освои осмиот бонус во кариерата.

И другиот нокаут на главната карта на вечерта, Џими Крут, доби бонус за изведба. На Австралиецот му требаа нешто повеќе од две минути да го нокаутира Летонецот Модестас Букаускас и да ја запише четврта победа во организацијата.

Дебитантот во лесна категорија во УФЦ, Метју Гамрот одлично се избори со Гурам Кутателадѕе. Победата на крајот беше за вториот, но и двајцата заработија по 50.000 долари.

Големиот победник на вечерта, Брајан Ортега, кој доминираше со Чен Сун Јунг во пет рунди, не доби бонус за изведба.