Бобан Илиоски успешно го мина мерењето за мечот со Тодоровиќ (ФОТО)

293

Бобан Илиоски успешно го мина мерењето за утрешната пресметка со Никола Тодоровиќ на Арена фрајдеј најт кикбоксинг фајтс настанот во Белград.

Нивниот меч е во К-1 и се очекува интересна борба, а Илиоски е во серија од неколку победи, но и има глад за борби пордаи принудната пауза предизвикана од коронавиусот.

 

Ipon.mk