Блејдс е позитивен на Ковид-19, пропадна пресметката со Луис

100

Турнирот УФЦ ЕСПН 18, што ќе се одржи на 28 ноември во Лас Вегас, е уште еден настан од најголемата промоција во ММА, кој го загуби главниот меч поради коронавирусот.

Претставниците на организацијата официјално објавија дека Картис Блејдс бил позитивен на тестот за коронавирусот, поради што е откажана борбата против Дерик Луис.

Новиот главен меч е борбата во тешка категорија меѓу Ентони Смит и Девин Кларк, оставајќи десет натпревари на картата на турнирот.

Сè уште не е познато за кога ќе биде одложена средбата Блејдс-Луис, а може да се одржи и во декември.