Без изненадување: Холовеј со бонус од Борбениот остров (ВИДЕО)

77

Макс Холовеј заработи дополнителни 50.000 долари за „Борба на вечерта“ по победата над Келвин Катар во главниот настан на УФЦ Борбен остров 7.

Катар доби и дополнителна сума за тоа што успеа да издржи 5 рунди против поранешниот шампион.

Чековите за „Изведба на вечерта“ отидоа кај Алесио ди Чирико и Ли Џинглијанг, кои забележаа изненадувачки победи над Хоакин Бакли и Сантијаго Понзинибио. Тие добија по 50.000 долари и за резултатите. Ди Чирико имаше тешка задача да се соочи со победникот во рангирањето за „Нокаут на годината“ за 2020 година, Бакли, кој претходно забележа две последователни победи. Сепак, 31-годишниот Италијанец успеа да го изненади со удар во глава во првата рунда и ја запре сензацијата во средна категорија.

Ли се сретна со Понзинибио кој се врати во октагонот по 26-месечно отсуство, но Аргентинецот го заврши мечот во несвест по бруталната левица во последната минута од воведниот дел.