Бадр Хари: Во 2021 година ќе станам чудовиште

156

Легендарниот Бадр Хари нема намера да ја прекине со кик боксот, иако неговата кариера е во пад со години. 36-годишниот Мароканец е во серија од три последователни порази за прв пат во кариерата. „Лошото момче“ ја загуби последната битка со Бенџамин Адегбуи, кој го победи со нокаут кон крајот на 2020 година. Бадр падна во тежок нокдаун и одби да продолжи откако му беше скршен носот.

Така, загуби два пати од Рико Верховен и Адегбуи и се уште нема победа во Глори. Хари воопшто не победил во кик бокс меч од 2015 година. Многу фанови сакаа нивниот миленик да се повлече, но тој нема намера да го стори тоа. Пред неколку дена, Хари стана татко на близнаци и веќе има 5 деца, а тука станува збор за пари и планира да продолжи да се бори.

На својот профил на социјалните мрежи Бадр за прв пат зборува по поразот од Адегбуи. Тој рече дека ќе соработува со МБ Нутриционизам и ќе ја подобри неговата физичка состојба, за да стане чудовиште во 2021 година.

„Од физички тренинг до борби во кик бокс, важно е да се чувствувате силно и добро подготвени за исхрана. Една од моите главни цели во 2021 година ќе биде да имам поинаква физичка состојба. Како што рековме … понекогаш на светот му треба чудовиште.

Како нов амбасадор на МБ Исхрана, имам многу идеи за проектите и кампањите во кои ќе учествувам и со нетрпение очекувам да ги оживеам со мојата армија Бадр низ целиот свет“, напиша Бадр Хари.