Бадр Хари тренира напорно и не размислува за пензионирање (ВИДЕО)

120

Големата легенда на кикбоксот Бадр Хари нема намера да ги слуша навивачите кои бараат од него да се повлече од спортот. 36-годишниот Мароканец загуби многу во неговата последна битка. Беше нокаутиран од Бенјамин Адегбуи и многу луѓе го повикаа да престане.

Сепак, тоа не влијаеше на него и тренира со полна пареа за враќање во рингот. „Лошото момче“ (Бед бој) е во серија од три последователни порази и нема победа скоро 6 години. Во Глори Хари нема победа, а забележа 3 порази и 1 НЦ.

Бадр го победи Хесди Гергес, но падна на допинг тестовот и победата беше откажана. Хари секогаш ќе биде легенда со скорот, која вклучува 106 победи, од кои 92 со нокаут и 15 порази. Не е јасно кога повторно ќе го видиме во рингот, но дефинитивно не е поштеден во салата.