Бадр Хари: Сакајте го тоа што го правите

55

Големата легенда на кик-боксот Бадр Хари се враќа за еден месец да го предводи Глори 76. Опасниот нокаутер од Мароко ќе ги одмери силите со поранешниот предизвикувач за титулата на Бенјамин Адегбај. Нивниот меч е во тешка категорија и ќе го даде неоспорниот предизвикувач за титулата на Рико Верховен. Бед бој ќе ја бара својата прва победа под знамето на организацијата.

Тој доаѓа по два последователни порази кои беа резултат на повреди на двете средби со Верховен. Битката меѓу Хари и Бени требаше да се одржи на почетокот на овој месец, но Бадр беше позитивен на Ковид-19 и се повлече. Сега е мотивиран и објави видео од неговиот тренинг. Хари ги советува обожавателите да го сакаат тоа што го прават, бидејќи така се постигнуваат одлични работи:

„Сакајте го она што го правите и ќе постигнете големи работи“.