Алекс Переира со наокут во ММА што ви ја смрзнува крвта (ММА)

122

Бразилецот Алекс Переира синоќа се врати во светот на мешаните боречки вештини.

Кик-боксерот, кој шампион на Глори во средна категорија, ја забележа третата професионална ММА победа на ЛФА 95 настанот.

Јужноамериканецот го победи Томас Пауел на главниот настан на „Legacy Fighting Alliance 95“, што се одржа во Канзас, САД. Победата дојде во првата рунда, кога со десен ножен удар го погоди Пауле во главата, брзо задавајќи му брутално лево кроше, со кое го прати противникот на подот.

Нокаутираниот борец лежеше 5 минути пред да се опорави од силниот удар.