20 години во кик боксот: Кирил Нацев од Гладијатор- Штип (ФОТО)

Kik bok klub Gladijator stip 20 godini

Кик бокс клубот Гладијатор од Штип го прослави 20 роденден и 18 години членство во Светската кик бокс организација ВАКО, како дел од Кик бокс федерацијата на Македонија, на тренерот Кирил Нацев.

torta 20 godini kik boks

Минатата година и оваа неговиот клуб покажа дека има таленти од кои и во сениорска конкуренција може да се очекуваат големи резултати, а тоа се Викторија Варадинова, Јована Арсова, Божјидар Јанков, Михаил Димитров и други.

Gladijator trojca naj clenovi

Кирил Нацев е горд на она што е постиганто во овие 20 години кој од 1996 година тренираше во КБК Оаза од Штип.

Gladijator prviot clen vo KIK fede

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...