Џошуа: Си зготвив кобра!

441

Светскиот шампион во тешка категорија Ентони Џошуа продолжува да биде горд на неговата победа над Кубрат Пулев. Британецот на социјалната мрежа „Инстаграм“ прво прикачи видео со нокаутот во деветата рунда, преку кое му „изрази благодарност“ на Бугаринот.

https://fb.watch/2lB7CbxaD4/

Еј Џеј потоа ја зголеми својата страница на Фејсбук, каде што постави видео со една од бруталните серии аперкати во брадата на Кобрата. Џошуа елоквентно му напиша: „Си зготвив кобра“.