Џон Џонс секуслано злоставуван како дете

147

Големата ММА легенда Џон Џонс е доста активен на социјалните мрежи во последниве часови. Претходно денеска, „Коски“ беше исфрлен од ММА салата Џексон-Винк во Албукерки. Мајк Винклехон ја откри веста во интервју за Ариел Хелвани.

На Џон му беше забранет влез во теретаната во која тренираше во последните 10 години. Неодамна, Џонс отиде во Лас Вегас за да добие награда од УФЦ. Се напил со пријателите по церемонијата, а малку подоцна се вратил дома и ја нападнал својата вереница.

Полицијата добила пријава за семејно насилство, а Џонс ја удрил главата во патролната кола на полицијата. Проблемите за Џонс не престануваат, но тој е категоричен дека ќе се справи.

На својот профил на социјалните мрежи се бранеше.

„Синоќа имав срцепарателен разговор со еден од моите долгогодишни тренери. Навистина боли да ја загубам поддршката од некој што го почитувам. Искрено им се заблагодарувам на другите тренери што останаа во битката со мене. Нашето патување продолжува.

Никогаш не сум ја удрил мојата свршеница и нашите ќерки спиеја за време на кавгата. Не не видоа, ниту не слушнаа. Ќе одам напред без алкохол. За прв пат во животот, навистина сум подготвен да се откажам. Драго ми е што имам поддршка од мојата свршеница, семејство, пријатели и обожаватели“, напиша Џонс.

По горенаведената објава, Џонс открие тајна од детството. Го напиша следново, а потоа брзо го избриша:

„Мојот живот не бил секогаш добар. Да биде сексуално злоупотребуван како дете, да изгубиш родител и сестра заради болест во раната возраст. Тоа продолжува и продолжува, човеку. Имам работи со кои треба да се справам“.