Џина Карано пушти фотогрфија на која е гола и го збесна Ренцо Грејси (ФОТО)

112

Поранешниот ММА борец Џина Карано ја објави фотографија на која е гола и ги запали страстите на фановите на социјалните мрежи.

38-годишната Американка напиша мудра мисла од Прина за слободата под фотографијата, но малкумина ја прочитале. И додека илјадници обожаватели уживаат во облините на Карано, Ренцо Грејси се налути и ја повика да се облече.

„Џина, облечи ја облеката, не ти требаат вакви работи. Вие сте меѓу најубавите жени што сум ги видел досега. Ова ве прави уникатна. Немаш потреба од голи фотографии. Ти си најубава“, напиша Грејси на социјалните мрежи.

Карано има скор 7-1 во ММА и се натпреваруваше од 2006 до 2009 година. Таа беше непоразена, но изгуби од Крис Киборг со нокаут во нејзината последна борба во август 2009 година. Битката меѓу нив беше за воспоставента титула во перо категорија на Страјкфорс.

https://www.instagram.com/p/CB9qjTDJXdt/?utm_source=ig_embed