Џошуа: Поветкин по борбата со мене ќе се чувствува како да има 69 години

 

Британецот Ентони Џошуа е убеден во победата над неговиот руски ривал, Александар Поеткин. Мечот ќе се одржи на стадионот Вембли во Лондон на 22 септември. Во прашање се ВБА супер, ВБО и ИБФ титулите.

„Имам намера да го победам Поветкин во неколку рунди, а по борбата нема да се чувствува на 39 години, туку на 69 години. Мислам дека ќе го завршам мечот од 6 до 8 рунда“, рече Ентони Џошуа.

View this post on Instagram

Mindset ~ Ice Cold ❄ #AJBXNG

A post shared by Anthony Joshua (@anthony_joshua) on

.

print