Џошуа и Поветкин на отворен тренинг пред пресметката на Вембли (ВИДЕО)

Во судирот на олимписките победници на Вембли, Ентони Џошуа (21-0, 20 КО) шести пат ќе ја брани светската титула тешка категорија.

28-годишниот ВБА, ВБО, ИБФ и ИБО шампион влегува во ринготсо 11години постариот Русин Александар Поветкин.

Првакот и предизвикувачот направија отворен тренинг пред саботната борба.

Џошуа – Поветкин 22.9. 2018

Ентони Џошуа (21-0) – Александар Поветкин (34-1)

Лук Кембел (18-2) – Иван Менди (40-4-1)

Мати Аскин (23-3-1) – Лоренс Околи (9-0)

Сергеј Кузмин (12-0) – Дејвид Прајс (22-5)

Шахрам Гијасов (4-0) – непознат

.

print