Џошуа и Паркер се блиску до договор

Ентони Џошуа и Џозеф Паркер се блиску до договор за меч меѓу нив.Нивниот дуел ќе би бил за три од светските титули во тешка категорија. Ова го откри промоторот на Британецот Еди Херн. Само пред неколку дена луѓето од Нов Зеланд изјавија дека добиле навредлива понуда.

„Блиску сме до договор. Се надевам, дека ќе го направиме“, изјави Еди Херн за Скај Спорт.

Се очекува следниот меч на Џошуа да биде на пролет. Пред Паркер се неколку опции, но сигурно дека најмногу ќе заработи од евентуалната средба во Велика Британија.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...