Џошуа: Вајлдер удира како мелница

Ентони Џошуа се потсмева на ударите што ги користи неговиот потенцијален противник во рингот, Дионтеј Вајлдер. Се очекува тие да се борат на крајот на годината. Претходно, Џошуа ќе има многу сериозен тест со светски шампион Џозеф Паркер кој е без пораз.

„Стилот на Паркер е многу поефикасен и ладнокрвен од тој на Вајлдер. Ударите на Дионтеј потсетуваат на мелница. Кога напаѓа Паркер, левиот може и да не стигне до целта, но десниот стигнува токму таму. Во повеќето случаи неговите ривали се во нокаут“.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...