Џон Вејн Пар славеше во кафезот (ВИДЕО)

Џон Вејн Пар во Бризбејн ја одбранеше титулата „Caged Muay Thai“ во средната категорија.

Во главната борба на вечерта на својата промоција, 41-годишниот Ганслинџер со едногласна одлука на судиите гопобеди Ирецот Џејмс Хилан.

„Победникот, ноооо, уште шавови. Борбата беше забавна. Беше тешко да се гледа кога топлата леплива крв почна да слева во окото. Колку повеќе бришев, толку повеќе видот ми беше замаглен. Само пет шавови. Тоа се вкупно 330 до сега“, напиша Пар на Фејсбук по борбата.

https://www.facebook.com/30612449572/videos/10156053802824573/

.

print

Можеби ќе ви се допадне...