Џиу џиџу семинар во Штип со селекторот на словенечката репрезентација

Утре во Штип ќе се одржи џиу џицу семинар со селекторот на словенечката репрезентација со 4-те најдобри борци. Репрезентација која ќе патува на Балканското првенство и Светскиот куп во Атина.

Семинарот е отворен и бесплатен за сите љубители на боречките вештини со почеток во 20 часот. Ќе се работат комбинации од карате, џудо и БЏЏ.

Домаќини се Виктор Велинов од Осенсеи и претседателот на Македонската џиу џицу федерација Александар Ацевски.

Ipon.mk

print