Шекил О’Нил тренира ММА! (ВИДЕО)

shaquille-oneal trenira mma

Една од легендите на НБА, Шекил О’Нил, во неколку наврати изјави дека сака да се бори со поранешниот безбол играч и актуелен ММА борец, Хозе Кансеко.

 Кошаркарскиот титан О’Нил е висок 2 метри и 16 сантиметри, и, од време на време, ќе претрча до салата на некој ММА борец за да потренира со момчињата. Тоа се случило и пред неколку дена, кога кошаркарот го посетил семинарот на Нејт Дијаз во Флорида.

 Во видеото подолу ќе видите краток клип на кој помалиот Дијаз го учи Шекил на основните техники при уривањето на противникот.

print