Шармантната блондинка Сигне Сторе се подготвува во Скопје за Олимпијадата (ФОТО)

Signe od Norveska

Додека нашите борачи одат на подготовки во Бугарија, европскиот шампион доаѓа на прпреми во Скопје за квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Рио, во Истанбул-Турција, за две недели.

Signe borba

Сигне Сторе, која е најдобра борачка во Норвешка, е европски шампион, а два пати била трета и два пати 5-та на континенталните собири, деновиве се подготвува во Скопје.

Таа тренира со нашите борачи Јасин Реџелари и Ертан Реџепи, под водство на нејзиниот тренер Ќазим Реџепи.

Signe so Jasin i Ertan

„Се надеваме дека без проблем ќе обезбеди норма за Олимпијадата во Рио ова лето“, велат нашите истакнати борачи.

Тие нагалсуваат дека Скопје и е едно од најомилените места каде што сака да се подготвува, затоа што има одлични услови за подготовки во БК Лирија и добро е пречекана.

Signe od Norveska na piedstal

Ipon.mk/В. Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...