Шампионот Кормиер призна: Федор Емилијаненко е најдобриот во тешка категорија (ВИДЕО)

Федор Емелијаненко се сретна со Чаел Сонен на 13 октомври во полуфиналето на тешка категорија на Белатор.

Емелијаненко успеа да издоминира со својот противник со победа во првата рунда со ТКО. Шампионотот на УФЦ во две категории, Даниел Кормиер, неодамна во разговар со новинарот Ариел Хелвани го кажа своето мислење за нивната средба. Тој истакна дека го смета Федор Емелијаненко за најдобар на сите времиња.

Погледнете повеќе:

.

print