Чиван Кларк стана главна ѕвезда на ЕП со овој потег (ВИДЕО)

Британскиот боксер Чиван Кларк стана главна ѕвезда на Европското првенство кое се одржува во Харков, Украина.

Кларк во четвртфиналето на ЕП во категоријата до 91 килограм го победи Азербејџанецот Абдулкадир Абдулајев.

Британецот го нокаутираше противникот, а пред тој да падне на подот почна да игра.

EUBC Championships KO Cheavan Clarke

Big knock out in Kharkiv… Shimmy shimmy ya!#AIBAFamilyEngland Boxing GB Boxing Eubc – European Boxing Confederation

Geplaatst door AIBA op donderdag 22 juni 2017

print

Можеби ќе ви се допадне...