Хулк од Урал успешно дебитираше за Ризин (ВИДЕО)

Откако и пред официјалното деби падна на допинг тестот и замина од УФЦ, , Иван Штирков (17-0-1) потпиша за Ризин.

Непоразениот Русин дебитира успешно за јапонската промоција во Саитама супер арената.

30-годишниот „Хулк од Урал“ со граунд и паунд во втората рунда го заврши Хоон Ким (10-13-2-1 НЦ).

39-годишниот Кореец најголемата победа во кариерата ја забележа во 2011 година кога со триаголник давење во првата рунда го победи првакот на УФЦ во средна категорија Роберто Витакер.

print