Хулк од Урал потпиша за УФЦ

Тешката категорија на УФЦ доби многу интересно засилување.

https://www.instagram.com/p/BvLuPiOHtKk/?utm_source=ig_embed

Договорот со најсилната ММА промоција на светот потпиша со непоразениот Иван Штирков (15-0-1).

Мускулестиот Русин потпиша договор за четири борби, а дебито треба да го направи во јуни.

30-годишниот Штирков за време на кариерата ги нокаутира Сатоши Иши, Фабио Малдонадо, Рико Родригез и шампионот на КСВ Фила де Фрис. Славеше со сабмишн против Тијаго Силва и Џеф Монсон, а ги победи и Бигфут Силва и Кристијан М’Пумбуа.

.

print