Холи Холм: Ќе се вратам посилна

Холи Холм изјави дека ќе се врати уште посилна во октагонот, откако нејзиниот меч со Рејчел Пенинг пропадна поради повреда.

https://twitter.com/HollyHolm/status/1178175890645237762?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1178175890645237762&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D807454

„Сакам да и се заблагодарам на навивачите кои ме поддржаа“, рече Холм. „Јас сум вознемирена што не можам да се борам. Повредата не е сериозна“.

Холи Холм ја забележа најголемата победа во Мелбурн. Таа и го нанесе прваиот пораз на Ронда Раузи и ја освои титулата на УФЦ во петел категорија.

print