Холифилд го прогласи Џошуа за најдобар британски боксер во историјата

Holifild i luis

Ивендер Холифилд фрли сомнежи во квалитетите на својот стар противник Ленокс Луис, откако рече дека ѕвездата Ентони Џошуа е најдобар британски боксер во историјата.

„Тој има основа, бидејќи учествуваше и победи на Олимписките игри. Големите натпреварувачи од аматерскиот бокс имаат потенцијал, за да направат долга кариера. Тој е надарен боксер што доаѓа од Велика Британија. Боксира како Американец. Може да стане светски шампион во тешка категорија. Има вештини и срце“.

Тој го советува Џошуа никогаш да не дозволи противникот да го надмудри во рингот.

print

Можеби ќе ви се допадне...