Херн: Следниот противник на Џошуа ќе се знае за еден месец

Промоторот на Ентони Џошуа – Еди Херн, изјави дека следниот ривал на светскиот шампион во бокс во тешка категорија ќе биде познат за 3-4 недели. Според него, со најголеми шанси е реваншот со Владимир Кличко.

„Најверојатно тој ќе биде мечот. Освен тоа, должни сме да се бориме со Пулев. Ако не сега, тогаш во следниот натпревар“.

За неколку часови се очекува и официјалниот став на Меѓународната боксерска федерација за ситуацијата со титулата на организацијата.

print

Можеби ќе ви се допадне...