Хва ранг ИТФ на најсилниот таеквондо куп во Централна Европа

hvarang borba dete

Таеквондо клубот Хва ранг ИТФ Лескоец-Охрид, викендов ќе учествува на Меѓународниот теквондо „ИТФ куп“ во Нитра, Словачка, кој смета за еден најјаките турнири во централна Европа.

HVA rang vo Backa topola 2016

На турнирот под водство на тренерите Марјанчо Лазаревски и Зоран Донев ќе настапат: Крстесеки Давид, Крстески Марио, Јанеска Елена, Јанески Антонио, Димов Јане, Митрески Христијан, Велковкси Давид, Димитриевиќ Божидар, Спасека Јана, Јованоски Александар и Климоски Миле.

Taekvonodo ITF borba hva rang

„Се надеваме дека и овај пат претсатвниците на ТК Хва ранг ИТФ ќе не претстават во најубаво издание и ќе не направат да се чувствуваме горди“, вели Лазаревски.

Ipon.mk/В. Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...