Харитонов се враќа во кик боксот, има две борби за една недела (ВИДЕО)

По три и пол години Сергеј Харитонов ќе се бори во кик боксот.

На 30 мај во Москва ќе се бори против Белгиецот Фредерик Синистра. Последен пат Харитонов во кик бокс меч со борше кон крајот на 2014 година кога во реваншот го нокаутира Андерсон Силва – Бредок.

На истиот настан Забит Самедов се бори со Фреди Кемај.

Една недела порано, на 24 мај во Санк Петербург ќе настапи на М-1 Глобал настанот. 37-годишниот Русин (27-6) таму силите ќе ги одмери со Антони Вјазигин (9-2).

print

Можеби ќе ви се допадне...