Халид Османи против Молдавец, а Фати Вејсели со Британец на Европското првенство во Нови Сад

Македонските репрезентативци Халид Османи  и Фати Вејсели утре настапуваат на Европското првенство во борење слободен стил во У-23 во Нови Сад, Србија.

Нивните борби на програмата се од 11:30 до 14 часот.

-57 кг Халид Османи – Михаил Лап (Молдавија) – душек Б

-65 кг Фати Вејсели – Џорџ Рем (Велика Британија) – душек Б

Елмедин Сејфулаху (-61 кг) и Бунјамин Нуиши (-86 кг) ќе излезат на душекот во сабота.

Ipon.mk

print