Хабиб Нурмагомедов ги започна подготовките за УФЦ 209

khabib-nurmagomedov-kapa-2

Иако се уште не се знае против кого ќе се сретне Хабиб Нурмагомедов во планираниот дуел за УФЦ 209, Русинот ги започна подготовките.

 „Почнав со подготовките за УФЦ 209. Остануваат 8 недели до мечот. Ќе ве информирам штом ќе го дознаам противникот“.

nurmagomedov-pred-vreka

 Иако вчера беше соопштено дека Нурмагомедов веќе нема инерес за пресметката со Тони Фергусон, тој останува еден од најверојатните кандидати. Уште повеќе што во исто време, што Нурмагомедов изјави дека ги започнува подготовките, „El Cucuy“ исто така рече дека наскоро му претстои борба.

 Tony Ferguson ✔ @TonyFergusonXT

Time To Get Excited Y’all !!! #ElCuCuy Is coming !!! #ElCucuyViene #TeamElCucuy #TonyFergusonMMA #SnapDownCity @paradigmsm #GP # Victoryon3

7:15 AM – 7 Jan 2017

  374 374 Retweets 896 896 likes

print

Можеби ќе ви се допадне...