Хабиб му врати на Мек Грегор: Цел живот ќе живееш со овој срам, кучко! (ФОТО)

Денес ѕвездата на УФЦ, Конор Мек Грегор, го нападна шампионот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов, кој минатата година го натера да се предаде во главната борба на УФЦ 229. Конор го нарече „растурена кучка“, која не престанува да кука и очигледно тоа не му се допадна Орелот, кој одлучи да му одговори на Ирецот.

„Цел живот ќе живееш со овој срам, кучко“.

Наскоро и двајцата борци ќе бидат казнети, а Хабиб се очекува да се бори во април. Претседателот на УФЦ, Дана Вајт, изрази желба за реванш меѓу нив и е решен тој да биде годинава.

print