Хабиб ги покажа вештините и во стрелање во Јордан (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов  е во посета на Блискиот Исток. Тој ги посети светите места во Израел, а пред тоа беше во Јордан, каде што одлучи да оди на стрелиште и да ги тестира своите способности за стрелаштво.

Погледнете ја  неговата средба со навивачите во Јордан.

Ѕвездата најде време да се слика со друг принц откако веќе тоа го направи со принцот од Дубаи. Хабиб се виде со принцот од Јордан, Ал Хусеин бин Абдалах 2.

.

print