Френк Мир потпиша за Белатор

Белатор го зајакна списокот со уште еден поранешен шампион на УФЦ.

Френк Мир ги договори условите со промоцијата, а службената објава се чека наредните денови.

38-годишниот тешекаш минатиот месец доби раскин на договорт со УФЦ.

Мир по поразот од Марк Хант во март 2016 година беше позитивен на допинг тестот и во моментов е суспендиран до април 2018 година.

Има скор од 18 победи и 11 порази, а само две борби одработи надвор од УФЦ, последната пред 16 години.

Ги порази Кро Коп, Брок Леснар, Рој Нелсон и два пати Минотаур Ножеира.

print

Можеби ќе ви се допадне...