Фреди Роуч: Победата ни е врзана во крпа

fredi rouch

Еден од највлијателните тренери во боксот на денешницата, Фреди Роуч,цврсто е убеден во победата на својот пулен, Мигуел Кото, кој, според него, без сомнение ќе го победи Саул Алварез.

Кото (40 победи и 4 порази, 33 со нокаут) и Алварез (45 победи и 1 пораз, 32 со нокаут) ќе се сретнат оваа сабота во Лас Вегас, Невада.

Еве го целото соопштение на Роуч пред претстојната битка:

„Ги гледавме сите мечеви на Алварез, го проучивме го до најмалиот детаљ, знаеме сè за него. Со Мигуел направивме голем план за борбата и верувам дека ќе победиме. Верувам дека ќе се случи одличен дуел и конечно борбата ќе заврши со нокаут на Кото. Победата ни е во крпа врзана“.

print

Можеби ќе ви се допадне...