Федор Емилијаненко и Френк Мир ќе се борат на 21 април

Ветераните во тешка категорија на МMA Федор Емилијаненко – Последниот император и поранешниот шампион на УФЦ, Френк Мир, ќе се борат на 21 април. Нивниот меч ќе биде четвртфинале на турнирот на Белатор. Средбата ќе се одржи во САД.

41-годишниот Русин има 36 победи и 5 порази. Скорот на Мир, кој три години е помлад, е 18 победи наспроти 11 порази.

Според многу аналитичари, ова може да биде последната појава на Последниот император.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...