Фантастично деби со летечко колено во Белатор (ВИДЕО)

Тиван Клекстон имаше незаборавно ММА деби.

Во својата прва професионална борба настапи на Белатор 186 во Пенсилванија и славеше со спектакуларен нокаут.

Клекстон нешто пред истекот на 90 секунда од борбата скокна, во летот ја погоди главата на Џонатан Бонила-Боуман (1-1) и го нокаутира со коленото. На Бонили-Боуман му требаа неколку минути да си дојде на себе и му требаше помош при напуштањето на кафезот.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...