Фантастичен нокаут со лакт од свртување во ОНЕ Чемпиошип (ВИДЕО)

ОНЕ Чемпионшип уште еднаш се врати во Џакарта и го одржа настанот на Вориорс дрим.

Фантастичен нокаут е виден во мечот по правилата на мај тај со мали ракавици.

26-годишниот Холанѓанец Браун Пинас ло лакт од вртење во втората рунда го нокаутира редовниот учесник на Кунлун фајт турнирот, Јохана Драј од Франција.

.

print