Фабио Пинца шампион на Раџадамнерн стадионот (ВИДЕО)

На настанот Најдоброто од Сијам 10 во Бангкок Фабио Пинца стана шампион Раџадамнерн стадионот.

По победата над Мосаб Амрани на Глори во декември, 32-годишниот Французин со долука на судиите по 5 рунди го победи од Тајланѓанецот Манаована Ситсонпеенонг и го освои појасот во категоријата до 66,7 килограми.

Џими Виенот со нокаут во третата рунда против Денпаном стана ВБЦ мај тај шампион во категоријата до 72,6 килограми.

Американецот Стивен Бенкс со нокаут во третата рунда против Бенз РСМ и ја освои слободната титула на ВБЦ во тешка категорија.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...